top of page

Toplu Ulaşım Planlaması

Banner-Gece.jpg

Kentlerimizde trafik sıkışıklığı problemi belli bir noktaya kadar rahatlatılabilir. Ancak toplu ulaşım sistemi kusursuz çalışması gereken bir sistemdir. Bireysel taşıt kullanmayı tercih edenler trafikte beklemeyi tercih edebilir ancak toplu ulaşım sistemi ile seyahat edenlerin hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde seyahatlerini yapmaları bir gerekliliktir.

Şirketimiz, toplu ulaşım sistemleri projelerinde, PTV Vision makro ve mikro simülasyon programlarını kullanarak sorunlara çağımızın modern teknolojisi ile yaklaşmaktadır. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar ve amaçları şu şekildedir.

Toplu taşıma sistemlerine ilişkin lastik tekerlekli, raylı ve deniz ulaşımı ile ilgili her türlü araştırma-geliştirme çalışmaları yapmak projeler önermek. Kentin gelecekteki ulaşım sisteminin planlamasını, araçların değil insanların ekonomik, hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımına öncelik verilerek yapmak.

Kentiçi ulaşımın temel öğesi olan toplu taşımanın ; hız (yolculuk süresi), konfor, güvenirlilik ve maliyet unsurlarından oluşan hizmet düzeyini yükseltmek, yol ağının toplu taşıma ve öncelikli kullanımına yönelik projeler hazırlamak. Toplu ulaşım sistemleri arasında hat planlaması, optimizasyon ve entegrasyonunu sağlamak, transfer merkezleri projelendirmek.

bottom of page